Aleksandra Piotrkowicz

Chciałam stworzyć funkcjonalny projekt, który możne być wykorzystywany na kilka sposobów, przyjazny dla użytkownika i dający mu możliwość dostosowywania. Skupiłam się na rozwiązaniu problemu, jakim jest potrzeba większej przestrzeni roboczej w okresach wzmożonej pracy. Przy ograniczonym metrażu mieszkania nie zawsze można sobie pozwolić na biurko odpowiedniej wielkości i tak narodziła się idea rozkładania. PLUSMINUS to domowe, zmienne stanowisko pracy przeznaczone dla każdego, kto wykonuje ją przy tradycyjnym biurku. Użytkownik może dopasowywać je do swoich zmiennych potrzeb – na etapie kupna wybierając z katalogu potrzebne odpowiedni wariant elementów oraz później, w trakcie użytkowania dodając i odejmując elementy składowe.

Aleksandra Piotrkowicz

Aleksandra Piotrkowicz łączy właściwą wielu studentom Akademii Sztuk Pięknych wrażliwość ze spotykaną, niestety, coraz rzadziej na naszej uczelni dociekliwością. W moim przekonaniu jest to zestaw cech dla projektanta wprost wymarzony, o czym świadczy opracowany z typową dla autorki subtelnością i wnikliwością projekt dyplomowy.

Zaprojektowanie przez Aleksandrę Piotrkowicz biurka o zmiennym blacie stanowi błyskotliwą odpowiedź na odczuwaną od czasu do czasu przez wszystkich korzystających z tego typu mebla potrzebę dodatkowego miejsca. Cel został osiągnięty dzięki zastosowaniu zestawu blatów opartych na stalowej konstrukcji z kilkunastoma niezależnymi osiami obrotu. Za największe osiągniecie autorki uznaję poskromienie skomplikowanej technologii, której udało się nadać urzekająco prostą i piękną formę.

Jako wykładowca debiutujący w roli promotora cieszę się z sukcesu Aleksandry Piotrkowicz w dwójnasób. Wierzę, że prezentowane na wystawie biurko PLUSMINUS jest początkiem kariery projektowej.

dr Karol Murlak

Ur. 1991; studiowała na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 2009–2014. Stypendium w ramach programu Erasmusa w École Supérieure des Arts Appliqués Duperré (projektowanie przestrzeni) w Paryżu, wrzesień 2012 – luty 2013. Zajmuje się architekturą wnętrz, projektowaniem mebli i wystaw, grafiką użytkową. Realizuje samodzielne projekty wykończenia wnętrz dla klientów indywidualnych. Uczestniczyła w wystawach WAWA Design Festiwal, Warszawa, 2014 oraz pokonkursowej ELLE Decoration Młodzi na start, Gdynia, 2014.