Ewa Iwaniuk

Praca dyplomowa jest poszukiwaniem formy w otaczającym mnie codziennym krajobrazie miejskim. Jest także próbą zatarcia realizmu fotografii, poprzez wyodrębnienie konkretnych elementów pejzażu z rzeczywistego kontekstu i zestawienie ich we wspólnej kompozycji.

Ewa Iwaniuk

Ewa jest skromna, niezwykle rzetelna, odpowiedzialna i skupiona w działaniach z aparatem fotograficznym. Jej prace są obrazami (ikonami) malowanymi obiektywem, z pominięciem „szczęśliwych przypadków”. Do tematu, nad którym pracuje, Ewa podchodzi z uważną obserwacją i spokojem, dzięki czemu osiąga jakościowo niebanalne rezultaty.

Obserwując jej talent i czekając na końcowy wynik zadanego „pracownianego tematu”, wielką radość sprawiało mi oczekiwanie na udane i ciekawe w efekcie rozwiązanie. Cieszę się, że są studenci, którzy nie rozpychają się łokciami i bezgłośnie, ale wizualnie udowadniają swoimi osiągnięciami i nagrodami, że myślenie cały czas ma kolosalną przyszłość.

Tak więc życzę Ewie udanej artystycznie przyszłości

prof. Rosław Szaybo

Ur. 1989; studiowała na Wydziale Architektury (kierunek grafika) Politechniki Białostockiej w latach 2008–2011 oraz Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii (od 2012 Wydział Sztuki Mediów) Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie 2011–2014. Dziedziny działalności artystycznej: fotografia, malarstwo. Pracuje w firmie Planet Media.